
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39535 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 390 |
Current price of 0395355518 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 15POS BLK
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 2.5MM
TERM BLOCK HDR 46POS 5.08MM
CAP ALUM 4.7UF 100V AXIAL
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM
CONN RCPT MALE 5P SILV SLDR CUP