
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - TOP Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 27A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 17 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-2.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of 1501510000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM
SS PIPE MRKR, UTILITY WATER, YL,