
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 46 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of KE4651520000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK RCPT 13POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 15POS 7.62MM
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
CONN RCPT 33POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 46POS VERT 5.08MM
DC DC CONVERTER 28V 75W