
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 7 A |
| Voltage - UL: | 150 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2300 |
Current price of VX1010300000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
.200"/5.08MM VERT HDR OPEN ENDS
TERM BLOCK HDR 4POS RA 5.08MM
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 7.62MM
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
DC DC CONVERTER 28V 150W
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM
DC DC CONVERTER 24V 50W