
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 11 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Pressure Clip |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3010 |
Current price of VM1115020000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 57POS VERT 3.5MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 3.81MM
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
CONN RCPT 86POS 0.05 GOLD SMD
SLEEVING 0.102" ID FBRGLASS 100'
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM