OSTEM22A150
Manufacturer
On-Shore Technology, Inc.
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK PLUG 22POS 7.5MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
OSTEM22A150 PDF
Type Description
Series:OSTEM
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:22
Positions Per Level:22
Number of Levels:1
Pitch:0.295" (7.50mm)
Header Orientation:-
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Screw
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:-
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:-
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C