
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELLH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 600 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ELLH03230 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEADER
5MM/.197" R/A HDR OPEN ENDS GRN
PCB DUAL ROW HDR 8P 381MM VERTIC
TVS DIODE 5V 10.8V 8SO
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
DIODE ZENER 6.8V 5W DO35
TERM BLOCK HDR 3POS 10.16MM