
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MSTBV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 16 |
| Positions Per Level: | 16 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 12A |
| Voltage - IEC: | 250 V |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating and Mounting Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1968523 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SCREW CONNECTORS FOR PRINTED CIR
HEADER
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 27V 350MW SOT23
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM
CONN PLUG MALE 28POS GOLD CRIMP