
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2010 |
Current price of VF1850510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PLUG PCB SCREW VERT 5MMPS 16P 12
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
FIXED IND 4.7MH 50MA 18 OHM TH
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM
TRANSMITTER TOSA