
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VO |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 46 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1998 |
Current price of VO4611510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 10.16MM
MEMS OSC XO 35.0000MHZ CMOS SMD
TERM BLOCK HDR 46POS 90DEG 3.5MM
CB 3C 3#16S PIN PLUG RTANG
NEX10 RIGHT ANGLE PLUG