
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Unshrouded |
| Number of Positions: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of OP0422000001G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 172X38MM 115VAC TERM
DC DC CONVERTER 48V 75W
OP - 3.5 - 4P 12.5MM TIN PLATED