
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTOQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of OSTOQ091550 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 17POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
LED 5MM VERT SUP DIFF GREEN PCMT
CONN HEADER VERT 68POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM