
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELFH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 23 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of ELFH23190 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 28POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5.08MM
CONN RCPT 40POS 0.1 TIN PCB
TERMINAL BLOCK
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16SMD
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM