
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39530 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 21 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 180 |
Current price of 0395305521 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 10.16MM
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
CRYSTAL 30.0000MHZ 13PF SMD
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM