
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 7 A |
| Voltage - UL: | 150 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mounting Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2150 |
Current price of VX1412310000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM
HEADER
FAN AXIAL 260X80MM 230VAC TERM
TVS DIODE 6.5V 12.3V DO214AA
DC DC CONVERTER 5V 10W
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 3.5MM