
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 19 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TJ1971070000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 30POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK HDR 18POS 3.81MM
XTAL OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5MM
INDUCT ARRAY 6 COIL 12.2UH SMD
DC DC CONVERTER 5.5V 50W