
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate B2CF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 12 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 13.4A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 9.5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.14-1.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 120°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1375750000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM
TERM BLOCK RCPT 18POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM
PCB PLUG-IN CONNECTOR, FEMALE PL
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM