
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EDSTLZ955 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of EDSTLZ955/7-OE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 2.5MM
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 2.54MM
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM
RECP ASSY
CONN RCPT FMALE 10POS CRIMP