
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EZ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2030 |
Current price of EZ1751500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM
PLUG PCB 22P 350MM VERT 11A 300V
DC DC CONVERTER 15V 100W
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM
PG29 MULTI CABLE PVDF/TPE/OP
DC DC CONVERTER 36V 150W