
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39504 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 2 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Mating Flange, Positions Stamped |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1740 |
Current price of 0395045602 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 3.5MM
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ SNWV
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM