
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V8 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of V80331500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
8LT 28C 26#20 2#16 PIN RECP