
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of V52251520000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM
CONN HEADER SMD 76POS 2.54MM
XADOW ADAPTER
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
TERM BLOCK RCPT 22POS 5.08MM