
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BCP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-1.5mm² |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 5435129 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 8MM
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.5MM
RES SMD 24.9 OHM 1W 1812 WIDE
SFERNICE FIXED RESISTORS
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM