
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 11 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 23A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-4mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24 |
Current price of 1947100000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM
FIXED IND 560UH 91MA 12.3 OHM TH
MEMS OSC LOW POWER LVDS -40C-105