
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate SL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 24A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 18.5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1148170000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.5MM
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ HCSL
RES 1.3 OHM 5% 3/4W 2010 SMD
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5.08MM