OQ20B1500000G
Description
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 2.5MM
DataSheet
OQ20B1500000G PDF
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:20
Positions Per Level:20
Number of Levels:1
Pitch:0.098" (2.50mm)
Header Orientation:Vertical
Voltage - IEC:-
Current - UL:4 A
Voltage - UL:150 V
Color:Green
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:Tin
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM
OQ20B1500000G
OQ20B1500000G