NB11A0840000G
Description
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM
DataSheet
NB11A0840000G PDF
Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:11
Positions Per Level:11
Number of Levels:1
Pitch:0.295" (7.50mm)
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:8 A
Voltage - UL:300 V
Color:Gray
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C