
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate S2L |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Number of Positions: | 10 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 9A |
| Voltage - IEC: | 80 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 150 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 102 |
Current price of 1728170000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 12POS 5.08MM
PCB HEADER 19P 350MM VERTICAL 11
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A SC73
FIXED IND 68NH 705MA 195 MOHM
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD
TERM BLOCK HDR 10POS 90DEG 3.5MM