
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 18 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3010 |
Current price of OQ1854010000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 23POS 3.5MM
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM
CONN HDR .100" 10POS
DC DC CONVERTER 15V 75W
LED XLAMP COOL WHITE 6000K SMD
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM