
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 23 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 15.5A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-4mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Ejector Latches, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of 1960750000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 3.5MM
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 39V 5W D5B
TERM BLOCK PLUG 23POS 270DEG 5MM
JUMPER WIRE FEMALE 2" 100PCS