
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 39723 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of 0397230009 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK RCPT 19POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
LED COB 3500K WARM WHT SQUARE
TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 7.62MM
SENSOR CURRENT MR 80MA AC/DC