
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate B2CF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 30 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 13.4A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 9.5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.14-1.5mm² |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 120°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 |
Current price of 1277820000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB PLUG 17P 5.08MM HORZ 15A GRN
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.5MM
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 19PF SMD
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
TERM BLOCK PLUG 30POS STR 3.5MM