
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 39714 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 5 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 45° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 15 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 810 |
Current price of 0397140005 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
.200"/5.08MM FLEXIPLUG HYBRID
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM
FIXED IND 270UH 640MA 1.27 OHM
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
SENSOR DATA UNIT CABLE, 20M