
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BCP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 8A |
| Voltage - IEC: | 320 V |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-1.5mm² |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 5452523 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 34POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 5MM
XTAL OSC XO 16.0MHZ 2.5V SMD
THUMBWHEEL POT 50K OHM 0.01W TOP
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM
DTS20W13-35PE-3028