OQ09B1500000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 2.5MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
OQ09B1500000G PDF
Type Description
Series:OQ
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:9
Positions Per Level:9
Number of Levels:1
Pitch:0.098" (2.50mm)
Header Orientation:Vertical
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Solder
Mounting Type:Through Hole
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:4 A
Voltage - UL:150 V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Green
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C