HW0850530000G
Description
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM
DataSheet
HW0850530000G PDF
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:8
Positions Per Level:8
Number of Levels:1
Pitch:0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Green
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM
30.487
HEADER PCB 17POS 5MM HORZ
TERM BLOCK PLUG 4C 381MM
BH010-10-C-0850-0840-0573-G
BH010-10-C-0850-0840-0573-G
CONN HEADER SMD 10POS 3.96MM
UX100-001
UX100-001
HOBO TEMPERATURE DATA LOGGER
5500-476K
5500-476K
FIXED IND 47MH 170MA 33.7 OHM
HW0850530000G
HW0850530000G