OSTOQ230150
Description
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 7.62MM
DataSheet
OSTOQ230150 PDF
Number of Positions:23
Positions Per Level:23
Number of Levels:1
Pitch:0.300" (7.62mm)
Header Orientation:Vertical
Current - UL:-
Voltage - UL:300 V
Color:-
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish:Tin
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 5MM
V712A1510000G
V712A1510000G
TERM BLOCK HDR 12POS 90DEG 7.5MM
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
SLF10145T-471MR47
SLF10145T-471MR47
FIXED IND 470UH 470MA 1.236 OHM
OSTOQ230150
OSTOQ230150