A-TB381-VK04
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK HDR 4POS 45DEG 3.81MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
A-TB381-VK04 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:4
Positions Per Level:4
Number of Levels:1
Pitch:0.150" (3.81mm)
Header Orientation:45°
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Solder
Mounting Type:Through Hole
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:8 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Green
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C