HW0950850000G
Description
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM
DataSheet
HW0950850000G PDF
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:9
Positions Per Level:9
Number of Levels:1
Pitch:0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:Gray
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM
SiT3372AC-4B9-30NC90.000000X
SiT3372AC-4B9-30NC90.000000X
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ HCSL
ERJ-U1DD1871U
ERJ-U1DD1871U
2010 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 1.
HW0950850000G
HW0950850000G