
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8 |
Current price of OSTTS22015B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM
SPRING CLAMP TERMINAL BLOCK, PLU
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 3.5MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
RELAY SAFETY 4PST 6A 12V
TERM BLOCK PLUG 22POS 7.62MM
CONN MALE INSERT 6P SOLDER CUP