
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions: | 19 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 12 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of V51951540000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HAR-FLEXICON, 3PIN MALE, VERTICA
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM
FIXED IND 15NH 140MA 2.6 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 24V 250W
TERM BLOCK RCPT 19POS 5.08MM