
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate BL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug Housing for Female Sockets |
| Number of Positions: | 7 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 21A |
| Voltage - IEC: | 400 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1936080000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMPLUGGABLE5MMPS 5P10A250V
PCBPLUG 508MMPS 21P12A300VGRN
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM
FIXED IND 150NH 250MA 300 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
CONN RCPT HSNG MALE 22POS INLINE
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM