
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate S2L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 6 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | 10A |
| Voltage - IEC: | 160 V |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 150 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 100°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1807470000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 36POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 5MM
FIXED IND 330UH 850MA 700MOHM SM
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 15MM