KI1150530000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
KI1150530000G PDF
Type Description
Series:KI
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Plug Housing for Female Sockets
Number of Positions:11
Positions Per Level:11
Number of Levels:1
Pitch:0.200" (5.08mm)
Header Orientation:-
Plug Wire Entry:180°
Termination Style:Crimp
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:0.5-2.5mm²
Color:Green
Operating Temperature:-
Contact Mating Finish:-
Features:Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
EX0600010000G
EX0600010000G
EX 5.0 - 6P NL66 , BRASS BRIGHT
SiT9365AI-1E2-28E160.000000X
SiT9365AI-1E2-28E160.000000X
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVPECL
KI1150530000G
KI1150530000G
3M 3431 1.5
3M 3431 1.5" X 3"-25
TAPE REFLECT 1 1/2"X 3" 25/PK