
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 22 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of HW2270020000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM
TVS DIODE 5KW 58V 93.6V BI SMC
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
6-CHANNEL, 16-BIT ADC