
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 45° |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 34 |
Current price of OSTVK143150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
PCBPLUG 18P 381MM HORIZONTAL 11A
TERM BLOCK HDR 26POS 90DEG 3.5MM
CONN RCPT 18POS 0.05 GOLD SMD
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM
633M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL