
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39513 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 11 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 16-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Gold |
| Features: | Positions Stamped |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 504 |
Current price of 0395133911 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FEED-THROUGH TERMINAL
TERM BLOCK HDR 15POS 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM
CONN SOCKET 8POS 0.079 GOLD PCB
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR
TERM BLOCK 7POS 45DEG 5.08MM PCB