A-TB381-OP12
Description
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM
DataSheet
A-TB381-OP12 PDF
Part Status:Active
Type:Header, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions:12
Positions Per Level:12
Number of Levels:1
Pitch:0.150" (3.81mm)
Header Orientation:Vertical
Plug Wire Entry:-
Termination Style:Solder
Mounting Type:Through Hole
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:10 A
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:-
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish:-
Features:-
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.5MM