
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 23 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screw - Pressure Clip |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.34-2.5mm² |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of VM2355820000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 3.81MM
PCBPLUG 17P 381MM HORIZONTAL 11A
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
RES 82.5K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM