
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTV7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Female Sockets |
| Number of Positions: | 24 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 4 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of OSTV7243151 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 15POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVDS
UNITIZED WHEEL CUT&POLISH 5A FIN
TERM BLOCK HDR 24POS 3.81MM